نکته مهم

یک نکته بسیار مهم قبل از هر چیز که باید به آن توجه کنید این است که ما مطالبی را که ارائه میکنیم مربوط به یخچالهای تولید ۱۰ سال قبل به بالاست زیرا یخچال های تولید سالهای اخیر مخصوصا سالهای تحریم تقریبا از لحاظ کیفیتی به پایین ترین حد ممکن رسیده.در سالهای اخیر چون واردات نداشته ایم و فقط یخچالهای موجود تولید و مونتاژ داخل بوده یخچالهای ایرانی و خارجی در یه کیفیت می باشند چرا که یخچالهایی که به نام برند های خارجی موجود بوده و هست فقط نام آنها خارجیست و کلیه قطعات آنها مانند یخچالهای ایرانی از قطعات چینی می باشد.

و یخچالهای واقعا خارجی هم که در بازار موجود می باشد قاچاقی بوده و فاقد گارانتی می باشد و آنهایی هم که به عنوان گارانتی ۱۸ ماها و …ارائه می شود گارانتی سرویسکاران آزاد می باشد که زمان خرابی وقتی برای تعمیر می آیند هر قسمتی که خراب باشد را می گویند این شامل گارنتی نمی شود وهزاران بهانه دیگر دز این قبیل.

پس این روزها به اسم برند های خارجی مواظب باشید کلاه سرتان نرود.

هرچند امروزه برندهای بزرگ دنیا در زمینه لوازم خانگی روی به استفاده از قطعات چینی آورده اند چراکه از حق نگذریم اجناس چینی موجود در بازار درست است که جنس ضعیف و نا مرغوب دارند ولی ازمیان آنها اجناسی با کیفیت بسیار بالا نیز یافت می شود.

شرکت های بزرگ و معروف در دنیا در سالهای اخیربه جای تولید قطعات و اجزای تشکیل دهنده لوازم خانگی به دلیل اینکه هم هزینه بیشتری دارد و هم زمان بیشتری می برد روی به استفاده از قطعات چینی با کیفیت آورده اند که هم هزینه هایشان کمتر می شود و هم در زمان تولید صرفه جویی می شود و در زمانهای مشابه تعداد بیشتری تولید می شود و فقط شرکت های بزرگ اسم و نام برند خود را در اصل می فروشند.

پس توجه داشته باشید که شما وقتی می روید یخچال بخرید چه یخچال پارس و امرسان خریداری کنید چه اسنوا ، دوو یا هیوندای چه سامسونگ و ال جی و …همه در اصل یکی هستند چون نود درصد موتور هایتک یا سکاپ چینی روی آنها نصب شده است.

ممکن است فروشنده برای اینکه جنسش را بفروشد از تکنیک های مختلفی استفاده کند تا شما را قانع کند مثلا این مارک با داشتن این نکات مثبت و موتور فلان و کارایی آب ریز و یخ ساز فلان و …بخواهد قیمت ها را متفاوت کند برای کسب سود بیشتر ولی در اصل همه یکی هستند و تفاوتی بین اجزای تشکیل دهنده آنها وجود ندارد و تنها تفاوت آنها در ظاهر و نام آنهاست.

در این شرایط تنها ملاک انتخاب یخچال خوب از بین یخچال های موجود در بازار انتخاب یخچالی با جنس بدنه قوی و مستحکم و موتوری مناسب می باشد چرا که برخی از تولید کننده ها برای سود بیشتر از مواد اولیه کم کاری می کنند.

که بسیار قابل مشاهده می باشد و راه تشخیص آن این است که زمانی که فروشنده دارد محصولش را به شما معرفی میکند و در اصل دارد شمارا قانع میکند شما خودتان دست بکار شوید و بدنه داخلی و بیرونی را بررسی کنید.

بدین صورت که بدنه وقتی به آن ضربه میزنید مشخص است که ورق نازک است یا ورق زخیم.

هم باید ورق آهنی بدنه یخچال بررسی گردد هم ورقه پلاستیکی داخل یخال مخصوصا قسمت فریزر چون فریزر چون تا منفی ۲۱ درجه سرد میشود باعث خشک تر شدن پلاستیک بدنه می شود و با چند بار خارج کردن کشو ها باعث خورد شدن پلاستیک بدنه میشود.

یخچال ویرپول

نکته بسیار مهم

یک دیدگاه در «نکته بسیار مهم درباره یخچالهای ایرانی تولید و مونتاژ داخل»

دیدگاهی بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس تلفنی سریع